І.Г.Мединський
Про створення КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «АВТОШКОЛА «МІСЬКАВТОТРАНС» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ шляхом виділу
Розглянувши клопотання КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МІСЬКАВТОТРАНС» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, з метою забезпечення окремого виду господарської діяльності та його розвитку, керуючись Цивільним кодексом України, Законами України «Про місцеве самоврядування України», «Продержавну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань», враховуючи висновок постійної комісії міської ради з питань економіки, промисловості, транспорту і зв’язку, контролю за використанням комунального майна, зовнішніх зв’язків, підприємницької діяльності, захисту прав споживачів та туризму міська рада ВИРІШИЛА:
1.Створити КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «АВТОШКОЛА «МІСЬКАВТОТРАНС» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, шляхом виділу, переходу за розподільчим балансом частини майна, прав та обов’язків КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МІСЬКАВТОТРАНС» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ до новоствореного підприємства.
2.Делегувати виконавчому комітету Тернопільської міської ради повноваження на створення комісії, для забезпечення складання розподільчого балансу новоствореного в наслідок виділу підприємства та підприємства, з якого дув здійснений виділ і його затвердження.
3.Комісії учасника (засновника), здійснити розподілення часток між двома підприємствами, таким чином, щоб частка, що передається новоствореномупідприємству за розподільчим балансом, відповідала та забезпечувала вимоги, які ставляться до закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів з дозволеним одночасним акредитаційним обсягом, встановленим для КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МІСЬКАВТОТРАНС» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, згідно Свідоцтва про державну акредитацію серії МВС № 000203 від 06.04.2017р.
4.Зменшити статутний капітал КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МІСЬКАВТОТРАНС» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ на 950000,00 грн. (дев’ятсот п’ятдесят тисяч гривень) і визначити в розмірі 1428422,09 (один мільйон чотириста двадцять вісім тисяч чотириста двадцять дві гривні).
5.Затвердити статутний капітал КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «АВТОШКОЛА «МІСЬКАВТОТРАНС» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, в розмірі 950000,00 грн. (дев’ятсот п’ятдесят тисяч гривень).
6.Затвердити Статут КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «АВТОШКОЛА «МІСЬКАВТОТРАНС» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, утвореного шляхом виділу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МІСЬКАВТОТРАНС» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, згідно з додатком 1 (додається).
7.Затвердити Статут КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МІСЬКАВТОТРАНС» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, з якого був здійснений виділ новоствореного КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «АВТОШКОЛА «МІСЬКАВТОТРАНС» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ згідно з додатком 2 (додається).
8.Адміністрації підприємства, протягом 3 –х (трьох) днів, з моменту прийняття даного рішення письмово півідомити кредиторів, про прийняття рішення учасником (засновником) підприємства, про зменшення розміру статутного капіталу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МІСЬКАВТОТРАНС» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, порядку та строків заявлення кридиторами своїх вимог, забезпечити публікацію в спеціалізованому друкованому засобі інформації, інформацію публікація якої встановлена чинним законодавством України.
9.Закріпити на праві господарського віддання за КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «АВТОШКОЛА «МІСЬКАВТОТРАНС» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ та КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «МІСЬКАВТОТРАНС» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, майно передане їм на баланс в рахунок поповнення статутного фонду відображене в затвердженому розпридільчому балансі юридичних осіб.
10.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з виділення питань економіки, промисловості, транспорту і зв’язку, контролю за використанням комунального майна, зовнішніх зв’язків, підприємницької діяльності, захисту прав споживачів та туризму.
Додаток 1
до рішення міської ради
від 28.07.2017 р. №7/16/35
ЗАТВЕРДЖЕНО:
рішенням Тернопільської
міської ради
від 28.07.2017 р. №7/16/35
СТАТУТ
КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА
«АВТОШКОЛА «МІСЬКАВТОТРАНС»
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
м. Тернопіль 2017р.
Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Засновником і власником майна комунального підприємства «Автошкола «Міськавтотранс» Тернопільської міської ради є: Тернопільська міська рада.
1.2. Комунальне підприємство «Автошкола «Міськавтотранс» Тернопільської міської ради підзвітне і підконтрольне засновнику та підпорядковане виконавчому комітету Тернопільської міської ради.
1.3. Координація діяльності підприємства здійснюється управлінням транспорту, комунікації та зв’язку Тернопільської міської ради, наглядовою радою підприємства.
1.4. У своїй діяльності комунальне підприємство «Автошкола «Міськавтотранс» Тернопільської міської ради, надалі «Підприємство», керується чинним законодавством України, рішеннями Тернопільської міської ради та її виконавчого комітету, даним Статутом та іншими нормативними документами.
1.5. Підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банку, печатку зі своєю назвою і символікою, прямокутний штамп, фірмовий бланк зі своїм найменуванням.
1.6. Підприємство може від свого імені укладати на всій території України угоди та інші юридичні акти з самостійними суб’єктами підприємницької діяльності.
1.7. Підприємство має право створювати представництва, відділення та інші відособлені підрозділи з правами відкриття поточних і розрахункових рахунків.
1.8. Підприємство набуває майнові і немайнові права та обов’язки, виступає позивачем і відповідачем в судах, а також відповідає по своїх зобов’язаннях усім належним майном у відповідності з чинним законодавством України. Підприємство набуває права і обов’язки юридичної особи з дня його державної реєстрації, яка здійснюється в порядку передбаченому законодавством України.
1.9. У питаннях, не врегульованих даним Статутом, Підприємство керується чинним законодавством України.
1.10. Дане комунальне підприємство створене шляхом виділу з Комунального підприємства «Міськавтотранс» Тернопільської міської ради на підставі рішення Тернопільської міської ради.
1.11. Назва підприємства:
повна назва – Комунальне підприємство «Автошкола «Міськавтотранс» Тернопільської міської ради;
скорочена назва – КП «Автошкола «Міськавтотранс» ТМР.
Розділ 2. МЕТА І ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА.
2.1. Підприємство створюється для здійснення підприємницької діяльності з метою надання послуг та одержання прибутку.
2.2. Предметом діяльності підприємства є:
2.2.1. Проведення підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, та кандидатів у водії.
2.2.2. Розгляд листів і скарг громадян, підприємств, організацій.
2.2.3. Організація та проведення навчань (курсів) водіїв, кандидатів у водії транспортних засобів з домедичної та медичної підготовки
2.2.4. Надання посередницьких, бухгалтерських, економічних та юридичних послуг.
2.2.5. Надання послуги з примусового переміщення (евакуації) та зберігання транспортних засобів у м. Тернополі, залишених без догляду і припаркованих із порушенням Правил дорожнього руху.
2.2.6. Загальна медична практика.
2.2.7. Професійно-технічна освіта.
2.2.8. Технічне обслуговування та ремонт автотранспорту, послуг автосервісу.
2.2.9. Встановлення та експлуатація технічних засобів регулювання дорожнього руху (встановлення знаків, інформаційних табличок, турнікетів, бордюрів, тощо).
2.2.10. Миття автомобілів та інші аналогічні послуги.
2.2.11. Проведення рекламної діяльності (укладення договорів на розміщення рекламоносіїв, погодження розміщення тимчасових носіїв, інші рекламні послуги).
2.2.12. Надання послуг із перевезення вантажів автомобільним транспортом, діяльність автомобільного вантажного транспорту.
2.2.13. Торгівля автомобільними деталями та приладдям; торгівля автомобілями та мотоциклами, їх технічне обслуговування та ремонт; оренда машин та устаткування; надання послуг з паркування та їх реалізація.
2.2.14. Здійснення оптової, роздрібної торгівельної діяльності непродовольчими товарами..
2.2.15. Збір внесків за торгівлю в інших місцях, крім ринків.
2.2.16. Створення та функціонування школи підготовки водіїв транспортних засобів.
2.2.17. Надання послуг таксі.
2.2.18. Допоміжне обслуговування наземного транспорту.
2.2.19. Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
2.2.20. Посередницькі послуги.
2.2.21. Послуги з управління майном, як рухомим так і нерухомим.
2.2.22. Інші види діяльності.
2.3. По мірі розвитку і розширення виробничо-господарських функцій перелік робіт і послуг може бути доповнений.
Розділу 3. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ.
3.1. Управління підприємством здійснює керівник Підприємства, який призначається на посаду (на умовах контракту) і звільняється міським головою згідно чинного законодавства України. Головний бухгалтер Підприємства, призначається на посаду керівником Підприємства за погодженням з уповноваженим органом та, або наглядовою радою Підприємства.
Наглядова рада підприємства (у разі її утворення), управління транспорту, комунікації та зв’язку Тернопільської міської ради, в межах компетенції, визначеної статутом підприємства та законом, контролює і спрямовує діяльність керівника підприємства, виключно шляхом надання рекомендацій для врахування при прийняті рішень,
Наглядова рада комунального комерційного унітарного підприємства утворюється за рішенням органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство. Критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради комунального унітарного підприємства є обов’язковим, а також порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради та її комітетів, порядок призначення членів наглядової ради затверджуються рішенням відповідної місцевої ради.
Наглядова рада комунального унітарного підприємства, приймає такі рішення:
Члени наглядової ради приймають рішення в межах своєї компетенції стосовно надання згоди на вчинення господарських правочинів відповідно до ст. 78 Господарського кодексу України, та несуть відповідальність встановлену чинним законодавством України, а також отримують винагороду за належне та якісне виконання покладених на них обов’язків у розмірі та вигляді визначеному Засновником, за підсумками діяльності комунального підприємства.
Наглядова рада комунального комерційного підприємства здійснює контроль та несе відповідальність за забезпеченням публікації обов’язкової для оприлюднення інформації.
Наглядова рада звітує на сесії міської ради про свою діяльність та щодо господарської діяльності підприємства.
3.2. Засновник, здійснює свої права по управлінню підприємством через керівника підприємства. До моменту створення наглядової ради підприємства, керівник координує діяльність підприємства з управлінням транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міської ради.
3.3. До виключної компетенції Засновника належить :
3.4. Керівник Підприємства керує діяльністю Підприємства, забезпечує виконання покладених на підприємство завдань відповідно до чинного законодавства.
3.5. Керівник комунального підприємства «Автошкола «Міськавтотранс» Тернопільської міської ради:
3.6. Повноваження трудового колективу реалізуються загальними зборами трудового колективу.
Збори трудового колективу повноважні, якщо на них присутні не менше 2/3 трудового колективу Підприємства. Рішення зборів трудового колективу приймаються відкритим голосуванням простою більшістю голосів трудового колективу.
До компетенції зборів трудового колективу входить:
Розділ 4. ПОРЯДОК УТВОРЕННЯ МАЙНА ПІДПРИЄМСТВА ТА ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ. ПОРЯДОК РОЗПОДІЛУ ПРИБУТКІВ.
4.1.Майно підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі. Для забезпечення діяльності підприємства утворюється статутний капітал. Статутний капітал підприємства становить 950000,00 грн. (дев’ятсот п’ятдесят тисяч гривень) та може змінюватись на підставі прийнятого рішення міської ради, та у інших випадках, незаборонених чинним законодавством.
4.2. Джерелами формування майна підприємства є:
— майно передане Засновником, власником;
— доходи від фінансово-господарської діяльності;
— доходи від цінних паперів;
— кредити банків та інших кредиторів;
— капітальні вкладення та дотації бюджетів;
— придбання майна інших підприємств, установ, організації;
— безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
— доходи від іншої господарської діяльності;
— інші джерела, не заборонені законодавчими актами України.
4.3. Прибуток Підприємства утворюється з усіх надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці. Із балансового прибутку Підприємства сплачуються проценти по кредитах банків та по облігаціях, а також вносяться передбачені законодавством України податки та інші платежі до бюджету.
4.4. Прибуток, який залишається після сплати податків і інших обов’язкових платежів, розподіляється згідно чинного законодавства за погодженням з управлінням транспорту та зв’язку Тернопільської міської ради.
4.5. Підприємство відповідає по своїх зобов’язаннях усім своїм майном. Збитки Підприємства відшкодовуються за рахунок коштів, які є у підприємства. При нестачі цих коштів — за рахунок реалізації майна Підприємства.
4.6. Підприємство не несе відповідальності за зобов’язаннями Засновника, а Засновник — за зобов’язаннями Підприємства.
4.7. Майно підприємства на момент його створення складається із матеріальних та нематеріальних цінностей, переданих йому на баланс Засновником під час реорганізації комунального підприємства «Міськавтотранс» Тернопільської міської ради шляхом виділення комунального підприємства «Автошкола «Міськавтотранс» Тернопільської міської ради та відображеного в розподільчому балансі майна.
Розділ 5. ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА.
5.1. Трудові доходи кожного працівника визначаються його трудовим вкладом із врахуванням кінцевих результатів роботи Підприємства та не можуть бути нижчими від мінімуму встановленого законодавством України.
5.2. Підприємство самостійно встановлює форми, системи і розміри оплати праці, але за погодженням із Засновником або уповноваженим ним органом.
5.3. Працівники підлягають медичному та соціальному страхуванню і соціальному забезпеченню в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Розділ 6. ОБЛІК, ЗВІТНІСТЬ І РЕВІЗІЯ ДІЯЛЬНОСТІ.
6.1. Підприємство здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, веде статистичну звітність.
6.2. Порядок ведення бухгалтерського обліку та статистичної звітності визначається відповідними законодавчо – нормативними актами.
6.3. Підприємство щоквартально подає Засновнику або уповноваженому ним органу звіт про результати своєї діяльності .
6.4. Ревізія і перевірка фінансово–господарської діяльності Підприємства проводиться Засновником або уповноваженим ним органом на менше як один раз на рік.
6.5. Перевірка діяльності Підприємства іншими контролюючими органами здійснюється у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
Розділ 7. ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ.
7.1. Підприємство має право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність за погодженням із Засновником або уповноваженим ним органом.
7.2. Підприємство має право одержувати кредити у вільноконвертованій валюті від зарубіжних партнерів, іноземних громадян та інших джерел при погодженні з Засновником або уповноваженим ним органом, при цьому валютні кошти зараховуються на баланс Підприємства і використовуються ним самостійно.
7.3. По одержаних Підприємством кредитах держава відповідальності не несе.
7.4. Підприємство у своїй зовнішньоекономічній діяльності з питань технологічної, екологічної та соціальної безпеки контролюється державними органами.
Розділ 8. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА.
8.1. Припинення діяльності Підприємства відбувається шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації за рішенням Засновника чи за рішенням суду.
8.2. При реорганізації і ліквідації Підприємства вивільненим працівникам гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
8.3. Підприємство ліквідується:
а) за рішенням Засновника;
б) на підставі рішення суду або господарського суду;
в) у разі визнання його банкрутом;
г) за поданням органів, що контролюють діяльність підприємства, у разі систематичного або грубого порушення ним законодавства;
д) в інших випадках передбачених чинним законодавством України.
8.4. Реорганізація підприємства відбувається за рішенням Засновника.
8.5. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією призначеною Засновником.
8.6. Ліквідаційна комісія
Ліквідація Підприємства проводиться призначеною Засновником ліквідаційною комісією, а у випадках банкрутства та припинення діяльності підприємства за рішенням суду — ліквідаційною комісією, що призначається цим органом.
З дня призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження по управлінню справами Підприємства.
Ліквідаційна комісія у триденний строк з моменту її призначення публікує інформацію Підприємства в одному з офіційних (республіканському і місцевому) органів преси із зазначенням строку подачі заяв кредиторами своїх претензій, оцінює наявне майно Підприємства, виявляє його дебіторів і кредиторів та розраховується з ними, вживає заходів до оплати боргів Підприємства третім особам, складає ліквідаційний баланс та подає його Засновнику Підприємства або органу, що призначив ліквідаційну комісію.
8.7. Майно і кошти, які залишаються після погашення зобов’язань, переходять у власність Засновника.
8.8. Підприємство вважається реорганізованим або ліквідованим із моменту виключення його з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій.
8.9. У разі реорганізації Підприємства його права і обов’язки переходять до правонаступників.
9.1. Даний Статут, а також зміни до нього підлягають державній реєстрації.
9.2. Положення, які не ввійшли в даний Статут, регулюються чинним законодавством України.
Міський голова Надал С.В.
Додаток 2
до рішення міської ради
від 28.07.2017 р. №7/16/35
ЗАТВЕРДЖЕНО:
рішенням Тернопільської
міської ради
від 28.07.2017 р. №7/16/35
СТАТУТ
КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА
«МІСЬКАВТОТРАНС»
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(Нова редакція)
м. Тернопіль 2017 р.
Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Засновником і власником майна комунального підприємства «Міськавтотранс» є Тернопільська міська рада.
1.2. Комунальне підприємство «Міськавтотранс» Тернопільської міської ради підзвітне і підконтрольне Засновнику та підпорядковане виконавчому комітету Тернопільської міської ради.
1.3. Координація діяльності підприємства здійснюється управлінням транспорту, комунікації та зв’язку Тернопільської міської ради та/або наглядовою радою підприємства.
1.4. У своїй діяльності комунальне підприємство «Міськавтотранс» Тернопільської міської ради, надалі «Підприємство», керується чинним законодавством України, рішеннями Тернопільської міської ради та її виконавчого комітету, даним Статутом та іншими нормативними документами.
1.5. Підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банку, печатку зі своєю назвою і символікою, прямокутний штамп, фірмовий бланк зі своїм найменуванням.
1.6. Підприємство може від свого імені укладати на всій території України угоди та інші юридичні акти з самостійними суб’єктами підприємницької діяльності.
1.7. Підприємство має право створювати представництва, відділення та інші відособлені підрозділи з правами відкриття поточних і розрахункових рахунків.
1.8. Підприємство набуває майнові і немайнові права та обов’язки, виступає позивачем і відповідачем в судах, а також відповідає по своїх зобов’язаннях усім належним майном у відповідності з чинним законодавством України. Підприємство набуває права і обов’язки юридичної особи з дня його державної реєстрації, яка здійснюється в порядку передбаченому законодавством України.
1.9. У питаннях не врегульованих даним Статутом, Підприємство керується чинним законодавством України.
1.10. Назва підприємства:
повна назва – комунальне підприємство «Міськавтотранс» Тернопільської міської ради;
скорочена назва – КП «Міськавтотранс» ТМР.
Розділ 2. МЕТА І ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА.
2.1. Підприємство створюється для здійснення підприємницької діяльності з метою надання послуг та одержання прибутку.
2.2. Предметом діяльності підприємства є:
2.2.1. Створення мережі стоянок для легкових таксомоторів, організація таксомоторних перевезень в місті.
2.2.2. Розгляд листів і скарг громадян, підприємств, організацій.
2.2.3. Надання послуг з блокування та розблокування коліс транспортних засобів на території міста у випадку порушення водіями (власниками) транспортних засобів Правил дорожнього руху, а саме залишення транспортних засобів в зоні дії заборонених знаків, на проїжджій частині, зупинках громадського транспорту, тротуарах, пішохідних і велосипедних доріжках, пішохідних і зелених зонах, дитячих і спортивних майданчиках тощо.
2.2.4. Пасажирські транспортні послуги з перевезення пасажирів в громадському транспорті, діяльність автомобільного регулярного транспорту.
2.2.5. Надання послуги з примусового переміщення (евакуації) та зберігання транспортних засобів у м. Тернополі, залишених без догляду і припаркованих із порушенням Правил дорожнього руху.
2.2.6. Організація стоянок денного паркування автотранспорту, зберігання і охорона транспортних засобів на обладнаних цілодобових стоянках, які належать підприємству чи передані йому в оперативне управління, обслуговування тощо. Утримання їх в належному санітарному стані.
2.2.7. Облаштування зупинок громадського транспорту.
2.2.8. Надання послуг автосервісу та транспортного обслуговування підприємств, організацій та приватних осіб по території України та за її межами.
2.2.9. Діяльність рейсового пасажирського водного транспорту.
2.2.10. Випуск автотранспорту на лінію (медичний огляд, технічний огляд та інше).
2.2.11. Здійснення контролю за дотриманням чинного законодавства в галузі транспорту при наданні даних повноважень Засновником.
2.2.12. Технічне обслуговування та ремонт автотранспорту, послуг автосервісу.
2.2.13. Здійснення автоматизованого обліку виконаної транспортної роботи транспортних засобів перевізників незалежно від форми власності.
2.2.14. Встановлення та експлуатація технічних засобів регулювання дорожнього руху (встановлення знаків, інформаційних табличок, турнікетів, бордюрів, тощо).
2.2.15. Надання послуг в проведенні перед рейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів юридичних та фізичних осіб та проведення перед рейсових технічних оглядів транспортних засобів.
2.2.16. Організація транспортного обслуговування населення, залучення до перевезень перевізників різних форм власності.
2.2.17. Миття автомобілів та інші аналогічні послуги.
2.2.18. Проведення рекламної діяльності (укладати договори на розміщення рекламоносіїв, погоджувати розміщення тимчасових носіїв, інші рекламні послуги).
2.2.19. Надання послуг із перевезення вантажів автомобільним транспортом, діяльність автомобільного вантажного транспорту.
2.2.20. Торгівля автомобільними деталями та приладдям; торгівля автомобілями та мотоциклами, їх технічне обслуговування та ремонт; оренда машин та устаткування; надання послуг з парування та їх реалізація.
2.2.21. Здійснення оптової, роздрібної торгівельної діяльності непродовольчими товарами..
2.2.22. Збір внесків за торгівлю в інших місцях, крім ринків. Створення та функціонування школи підготовки водіїв транспортних засобів.
2.3. По мірі розвитку і розширення виробничо-господарських функцій перелік робіт і послуг може бути доповнений.
Розділу 3. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ.
3.1. Управління підприємством здійснює керівник Підприємства, який призначається на посаду (на умовах контракту) і звільняється міським головою згідно чинного законодавства України. Головний бухгалтер Підприємства, призначається на посаду керівником Підприємства за погодженням з уповноваженим органом та, або наглядовою радою Підприємства.
Наглядова рада Підприємства (у разі її утворення), управлінням транспорту, комунікації та зв’язку Тернопільської міської ради, в межах компетенції, визначеної статутом підприємства та законом, контролює, координує і спрямовує діяльність керівника підприємства, шляхом надання рекомендацій для виконання при прийняті рішень.
Наглядова рада комунального комерційного унітарного підприємства утворюється за рішенням органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство. Критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради комунального унітарного підприємства є обов’язковим, а також порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради та її комітетів, порядок призначення членів наглядової ради затверджуються рішенням відповідної місцевої ради.
Наглядова рада комунального унітарного підприємства приймає такі рішення:
Члени наглядової ради приймають рішення в межах своєї компетенції стосовно надання згоди на вчинення господарських правочинів відповідно до ст. 78 Господарського кодексу України, та несуть відповідальність встановлену чинним законодавством України, а також отримують винагороду за належне та якісне виконання покладених на них обов’язків у розмірі та вигляді визначеному Засновником, за підсумками діяльності комунального підприємства.
Наглядова рада комунального комерційного підприємства здійснює контроль та несе відповідальність за забезпеченням публікації обов’язкової для оприлюднення інформації.
Наглядова рада звітує на сесії міської ради про свою діяльність та щодо господарської діяльності Підприємства.
3.2. Засновник, здійснює свої права по управлінню Підприємством через керівника Підприємства. До моменту створення наглядової ради підприємства, керівник координує діяльність підприємства з управлінням транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міської ради.
3.3. До компетенції Засновника належить :
3.4. Керівник Підприємства керує діяльністю Підприємства, забезпечує виконання покладених на Підприємство завдань відповідно до чинного законодавства.
3.5. Керівник комунального підприємства «Міськавтотранс» Тернопільської міської ради:
3.6. Повноваження трудового колективу реалізуються загальними зборами трудового колективу.
Збори трудового колективу повноважні, якщо на них присутні не менше 2/3 трудового колективу Підприємства. Рішення зборів трудового колективу приймаються відкритим голосуванням простою більшістю голосів трудового колективу.
До компетенції зборів трудового колективу входить:
Розділ 4. ПОРЯДОК УТВОРЕННЯ МАЙНА ПІДПРИЄМСТВА ТА ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ. ПОРЯДОК РОЗПОДІЛУ ПРИБУТКІВ.
4.1.Майно Підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі. Для забезпечення діяльності підприємства утворюється статутний капітал. Статутний капітал підприємства становить 1428422,09 (один мільйон чотириста двадцять вісім тисяч чотириста двадцять дві гривні) та може змінюватися на підставі прийнятого рішення міської ради, та у інших випадках, незаборонених чинним законодавством
4.2. Джерелами формування майна підприємства є:
4.3. Прибуток Підприємства утворюється з усіх надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці. Із балансового прибутку Підприємства сплачуються проценти по кредитах банків та по облігаціях, а також вносяться передбачені законодавством України податки та інші платежі до бюджету.
4.4. Прибуток, який залишається після сплати податків і інших обов’язкових платежів, розподіляється згідно чинного законодавства за погодженням з управлінням транспорту та зв’язку Тернопільської міської ради.
4.5. Підприємство відповідає по своїх зобов’язаннях усім своїм майном. Збитки Підприємства відшкодовуються за рахунок коштів, які є у Підприємства. При нестачі цих коштів — за рахунок реалізації майна Підприємства.
4.6. Підприємство не несе відповідальності за зобов’язаннями Засновника, а Засновник — за зобов’язаннями Підприємства.
Розділ 5. ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА.
5.1. Трудові доходи кожного працівника визначаються його трудовим вкладом із врахуванням кінцевих результатів роботи Підприємства та не можуть бути нижчими від мінімуму встановленого законодавством України.
5.2. Підприємство самостійно встановлює форми, системи і розміри оплати праці за погодженням із Засновником або уповноваженим ним органом.
5.3. Працівники підлягають медичному та соціальному страхуванню і соціальному забезпеченню в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Розділ 6. ОБЛІК, ЗВІТНІСТЬ І РЕВІЗІЯ ДІЯЛЬНОСТІ.
6.1. Підприємство здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, веде статистичну звітність.
6.2. Порядок ведення бухгалтерського обліку та статистичної звітності визначається відповідними законодавчо – нормативними актами.
6.3. Підприємство щоквартально подає засновнику або уповноваженому ним органу звіт про результати своєї діяльності .
6.4. Ревізія і перевірка фінансово–господарської діяльності Підприємства проводиться Засновником або уповноваженим ним органом на менше як один раз на рік.
6.5. Перевірка діяльності Підприємства іншими контролюючими органами здійснюється у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
Розділ 7. ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ.
7.1. Підприємство має право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність за погодженням із Засновником або уповноваженим ним органом.
7.2. Підприємство має право одержувати кредити у вільноконвертованій валюті від зарубіжних партнерів, іноземних громадян та інших джерел при погодженні з Засновником або уповноваженим ним органом, при цьому валютні кошти зараховуються на баланс Підприємства і використовуються ним самостійно.
7.3. По одержаних Підприємством кредитах держава відповідальності не несе.
7.4. Підприємство у своїй зовнішньоекономічній діяльності з питань технологічної, екологічної та соціальної безпеки контролюється державними органами.
Розділ 8. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА.
8.1. Припинення діяльності Підприємства відбувається шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації за рішенням Засновника чи за рішенням суду.
8.2. При реорганізації і ліквідації Підприємства вивільненим працівникам гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
8.3. Підприємство ліквідується:
а) за рішенням Засновника;
б) на підставі рішення суду або господарського суду;
в) у разі визнання його банкрутом;
г) за поданням органів, що контролюють діяльність підприємства, у разі систематичного або грубого порушення ним законодавства;
д) в інших випадках передбачених чинним законодавством України.
8.4. Реорганізація підприємства відбувається за рішенням Засновника.
8.5. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією призначеною Засновником.
8.6. Ліквідаційна комісія
Ліквідація підприємства провадиться призначеною Засновником ліквідаційною комісією, а у випадках банкрутства та припинення діяльності підприємства за рішенням суду — ліквідаційною комісією, що призначається цим органом.
З дня призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження по управлінню справами Підприємства.
Ліквідаційна комісія у триденний строк з моменту її призначення публікує інформацію Підприємства в одному з офіційних (республіканському і місцевому) органів преси із зазначенням строку подачі заяв кредиторами своїх претензій, оцінює наявне майно Підприємства, виявляє його дебіторів і кредиторів та розраховується з ними, вживає заходів до оплати боргів Підприємства третім особам, складає ліквідаційний баланс та подає його Засновнику Підприємства або органу, що призначив ліквідаційну комісію.
8.7. Майно і кошти, які залишаються після погашення зобов’язань, переходять у власність Засновника.
8.8. Підприємство вважається реорганізованим або ліквідованим із моменту виключення його з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій.
8.9. У разі реорганізації Підприємства його права і обов’язки переходять до правонаступників.
9.1. Даний Статут, а також зміни до нього підлягають державній реєстрації.
9.2. Положення, які не ввійшли в даний Статут, регулюються чинним законодавством України.
Міський голова Надал С.В.
7/16/36
В.В.Мединський
Про надання в безоплатне користування майна комунальної власності
Керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи рішення постійної комісії міської ради з питань економіки, промисловості, транспорту і зв’язку, контролю за використанням комунального майна, зовнішніх зв’язків, підприємницької діяльності, захисту прав споживачів та туризму, міська рада ВИРІШИЛА:
1.Продовжити термін дії договорів позички (безоплатного користування) майна комунальної власності терміном по 31.12.2017 року громадським організаціям, об’єднанням, згідно з додатком 1 (додається).
2.Надати в безоплатне користування майно комунальної власності терміном на 35 місяців громадським організаціям, згідно з додатком 2 (додається).
3.Управлінню обліку та контролю за використанням комунального майна укласти договори позички (безоплатного користування) з юридичними особами, вказаними в п.1, 2 даного рішення.
4.Користувачам, вказаним в п. 1, 2 даного рішення, в 10 денний термін з моменту прийняття рішення звернутися в комунальне підприємство «Земельно-кадастрове бюро» щодо виготовлення довідок про грошову оцінку земельної ділянки і розрахунку місячного розміру плати за землю та провести оплату за їх виготовлення згідно виставлених рахунків.
5.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань економіки, промисловості, транспорту і зв’язку, контролю за використанням комунального майна, зовнішніх зв’язків, підприємницької діяльності, захисту прав споживачів та туризму.